Dlaczego warto skorzystać z korepetycji z matematyki   

Matematyka jest przedmiotem, który nastręcza uczniom prawdopodobnie najwięcej problemów. Wiele osób przypisuje to talentowi do liczb lub jego brakowi, w rzeczywistości jednak każdy może nauczyć się matematyki – wystarczy czas i odpowiednie podejście. Co więcej, „królowa nauk” służy również rozwijaniu logicznego myślenia. Proszę zobaczyć, dlaczego jeszcze warto skorzystać z korepetycji z matematyki.

Indywidualny plan nauczania do egzaminu maturalnego i nie tylko

W szkole podstawowej i średniej nauczyciele rzadko mają czas na to, by skupić się na problemach każdego ucznia. Zazwyczaj lekcje matematyki opierają się na krótkim wytłumaczeniu zagadnień oraz rozwiązywaniu mnóstwa zadań. Osoby, które mają problemy ze zrozumieniem niektórych działań lub opuszczą chociaż jedne zajęcia, bardzo szybko mogą narobić sobie zaległości. Ponadto, braki w materiale powiększają się, jak kula śnieżna, dlatego trzeba na bieżąco je nadrabiać.

Celem prywatnego nauczyciela nie jest podążanie za podstawą programową, ale skupienie na uczniu, jego predyspozycjach i trudnościach. Indywidualne podejście na korepetycjach ma ogromne znaczenie nawet w małych grupach – wówczas uczeń pod przewodnictwem korepetytora może nauczyć się rozwiązywania problemów wyłącznie z problematycznego działu, np. algebry, geometrii czy trygonometrii. Dzięki takiej systematycznej pracy zaległości kurczą się, aż pozostają jedynie nieprzyjemnym wspomnieniem.

Prywatne lekcje matematyki jako motywacja do dalszej nauki

Zaległości to nie jedyny powód, dla którego warto rozpocząć dodatkowe zajęcia. Uczniowie wybierają korepetycje z matematyki, aby przygotować się do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego. To świetna decyzja!

System edukacji nie zawsze może przygotować wszystkich uczniów na egzamin końcowy – w niektórych sytuacjach nauczyciele nie nadążają za programem, zatem uczniowie muszą przerabiać wybrane tematy na własną rękę. Uporządkowanie takiej wiedzy często stanowi jednak problem. Korepetycje online lub stacjonarne z matematyki pozwalają zapoznać się ze wszystkimi zagadnieniami wymaganymi na egzaminie końcowym. Dzięki temu nic nie zaskoczy ucznia w arkuszu z zadaniami.

Nauczyciel dodatkowy, aby przygotować Państwa do testu, skonstruuje także indywidualny harmonogram nauki. Wystarczy krok po kroku dostosować się do kolejnych punktów i w ten sposób powtórzyć cały potrzebny materiał oraz uzupełnić braki. Taki plan doskonale wskazuje uczniom, na czym powinni skupić się podczas samodzielnej nauki matematyki w domu. Korepetycje poprawiają motywację uczniów i porządkują wiedzę zdobytą w szkole, dlatego z pewnością warto się na nie zdecydować.

Profesjonalna pomoc w nauce matematyki – dlaczego jeszcze warto?

  • Lepsze przygotowanie do bieżących zajęć – lekcje dodatkowe mają nie tylko przygotować ucznia do egzaminów końcowych, ale również na bieżąco trenować nowo poznane równania. Korepetytor pomoże Państwu odrobić pracę domową, a także przygotować się na sprawdzian czy niezapowiedzianą kartkówkę.
  • Poprawa ocen z innych przedmiotów – matematyka jako „królowa nauk” ma wpływ na fizykę czy informatykę. Korepetycje online i poprawa umiejętności matematycznych mają więc szansę przełożyć się na lepszą znajomość innych przedmiotów ścisłych. To wyjątkowo ważne, jeśli uczeń wiąże swoją przyszłość np. z obszarem IT.
  • Nauka logiki – znajomość matematyki nie kończy się na systemie edukacji. Przedmiot należy do najważniejszych przedmiotów w szkole, ponieważ uczy nas krytycznego myślenia, szacowania i obiektywnej oceny pewnych sytuacji w życiu codziennym.
  • Poprawa samooceny – często uczniowie mający problemy z matematyką nie wierzą we własne możliwości. Rozpoczęcie korepetycji z matematyki i rozwiązywanie zadań ma pozytywny wpływ na ich samoocenę.
  • Przygotowanie do matury rozszerzonej – korepetycje z matematyki biorą nie tylko osoby z zaległościami, ale również uczniowie chcący zdać maturę rozszerzoną. Dobry korepetytor umiejętnie przedstawi zaawansowany materiał, zwłaszcza jeśli uczeń w szkole ma tylko matematykę na poziomie podstawowym.

Jakie korepetycje z matematyki wybrać: online czy stacjonarne?

Zarówno korepetycje online, jak i stacjonarne mają swoich zwolenników. Z jednej strony lekcje przez platformę Skype lub inną pozwalają na naukę z komfortu własnego domu. To ważne dla wielu uczniów – dzięki temu zmniejsza się ich stres i mogą szybciej skoncentrować się na materiale. Ponadto lekcje online nie wymagają dojazdów, stanowią więc oszczędność czasu i pieniędzy.

Z drugiej strony uczniowie po pandemii COVID-19 mogą być zmęczeni zajęciami przed ekranem komputera. Urządzenie z dostępem do internetu może także rozpraszać ósmoklasistę czy maturzystę. Oprócz tego istnieją osoby, które o wiele lepiej czują się, gdy zajęcia dodatkowe odbywają się w trybie stacjonarnym, a korepetytor przy biurku czuwa nad rozwiązującym zadania uczniem. Rolę tutaj gra nie tylko możliwość zbudowania relacji z nauczycielem, ale również zmiana przestrzeni do nauki matematyki.

Kiedy zdecydować się na korepetycje z matematyki?

Na powyższe pytanie odpowiadamy: jak najszybciej! W Centrum Korepetycji wierzymy, że na naukę matematyki lub innego przedmiotu nigdy nie jest za wcześnie. Wręcz przeciwnie – im szybciej, tym lepiej. Wówczas korepetytor ma czas, aby poznać potrzeby ucznia, przygotować plan nauki i za nim podążać.

Na korepetycje z matematyki nigdy nie jest też za późno! Jeśli do matury czy egzaminu ósmoklasisty zostało tylko kilka tygodni, nie należy zwlekać – wówczas korepetytor może przećwiczyć najtrudniejsze zagadnienia oraz zaoferować uczniowi wskazówki, jak radzić sobie z danym problemem matematycznym. Chociaż długotrwałe „korki” mają największą skuteczność, nawet trzy czy cztery spotkania mogą ułatwić samodzielną naukę uczniowi.

Korepetycje z matematyki w Centrum Korepetycji

Dobór odpowiedniego korepetytora jest dość trudny – z pewnością zależy Państwu na doświadczonym, wykwalifikowanym nauczycielu prywatnym, który poświęci uczniowi należytą uwagę. Wszyscy korepetytorzy współpracujący z Centrum Korepetycji mają odpowiednią wiedzę, dlatego z pewnością warto nam zaufać. Zachęcamy do umówienia spotkania online lub stacjonarnie w Zielonej Górze i okolicach.

FAQ

  • Korepetycje z matematyki – czy warto się na nie zdecydować?

Tak! To świetny pomysł przed egzaminem ósmoklasisty lub maturą. Doświadczony korepetytor pomaga również w nadrobieniu zaległości i motywuje do samodzielnej nauki w domu. Korepetycje mają jednak o wiele więcej zalet.

  • Kiedy zacząć korepetycje z matematyki?

Jak najszybciej! Im więcej czasu ma korepetytor, tym większa szansa na skuteczną naukę. Na „korki” warto zdecydować się nawet, jeśli do egzaminu pozostało niewiele czasu – kilka spotkań ma szansę poprawić umiejętności uczniów.

  • Jak wyglądają korepetycje z matematyki w praktyce?

To zależy od potrzeb ucznia. Korepetytor na początku pyta ucznia, z czym ma największy problem. Zajęcia dodatkowe mogą skupić się na nadrabianiu zaległości albo powtórkach. Podczas lekcji można także przerabiać bieżące zagadnienia ze szkoły, aby przygotować się do sprawdzianów i kartkówek.